BRUTAL EMULATOR | ELEKTRO OBERHEIM
BEEO Home

RELOAD
_ přehrajte si jaké to tam bylo

05-11-2008 - Futurum
Tear, oslava 5. narozenin

05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozeninBE :: Tak jsme se zas jednou vypravili za kapelou Tear a zase do Futura. Tentokrát jsme sebou měli svoje soustruhy, nadupané novinkami a vidinou toho, že je co nevidět roztočíme, protože jsme byli pozváni jako hosté na závěrečnou dokalbu a prázdno mezi jednotlivými kapelami. Ticho před první kapelou začal vyplňovat Emulátor kolem půl osmé, aby mu po první písničce skolaboval notebook. Ještě, že hrajeme ve dvou. Oberheim rychlým zákrokem zvukaře převzal otěže rozjíždějící se party.
První skupina Jungle Rats nám představila svou novou zpěvačku, ale hlavně nudu v podobě utahaných písniček bez energie, kdy klávesové bloky občas narušili zvuky elektrické kytary a vůbec nenarušoval plochý zpěv. Ten jakoby zapadl, jako kdyby si zpěvačka chtěla nechat vše pro sebe, navíc se její choreografie na podiu omezila na pouhé postávání (i když to by se dalo říci o celé kapele). Konal se totální nekontakt s publikem. Asi má tak elektro gotika vypadat, nevíme. V každém případě palec dolů.
Po námi vyplněné mezeře nastoupili známí pražští Immunology. První pár pecek jsme si podupávali do rytmu trash EBM, než vše sklouzlo do monotónosti. Hlavním neduhem kapely byl zpěv nebo spíše řev bez melodie, který nás nemilosrdně odradil od další snahy se zaposlouchat. Šou na pódiu se oproti Jungle Rats zlepšila o pár řádů. Zpěvák v overalu pobíhal z jedné strany na druhou, tanečnice v latexu ukázala, že umí řádně kroutit boky (bohužel pořád stejně) a známá Immunologická zbraň, rozbruska, byla jak se patří vidět, díky odlétajícím jiskrám, žel slyšet nebyla vůbec.
Poslední živou kapelou byli samotní oslavenci Tear. Ze všech kapel jednoznačně nejlepší, ať co se týče hudby či tanečních kreací, která vypadali jako něco mezi Gahanem a metalovým fanouškem. Zpěvák Zdeněk Vovesný ukázal, že hudbě, kterou dělá, věří. Repertoár kapely poměrně dost stojí na elektrických houslích, které jsou slyšet v každé písni, ale dle našeho názoru by se u pár kousků dali nahadit řádně agresivními klávesami. Jak už jsme zmínili v minulé recenzi na koncert Tear, platí to i zde, že jejich původní tvorba jaksi zapadla pod předělávkami jiných známých zahraničních kapel. Ale jinak oslavenci nezklamali a myslíme, že se můžou zařadit mezi nejlepší české elektro produkty.
A pak než bys řekl "BEEO", někdy kolem jedenácté se dostali ke slovu naše stroje nabité dlouhotrvající absencí hraní, které jsme nenechali odpočinout a zhusta si je užili. V půl jedné na nás byl učiněn nátlak, aby jsme už skončili.
Celkově bylo podle nás Futurum pro kapely špatně nazvučené a možná díky tomu nám připadal veškerý zpěv jaksi stereotypní, nevýrazný a pasáže písní, které mají být jejich ozdobou, dost utlumené. Naopak zvuk našich mp3 zněl tak dobře, že jsme nevěřili, že to hrajeme my. Dokonce se nám podařilo prodat i několik nosičů s BEEO VOLUME 1. Takže děkujeme těm, kteří si CD zakoupili a díky Tearákům, že nám umožnili zahrát na takto velké akci. Snad nebyla poslední...

za foto díky webra@gif242.com

05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin 05-11-2008 - Futurum - Tear, oslava 5. narozenin

29-08-2008 - bar Krákora
WELCOME BEEO SESSION

29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSIONTak za sebou máme "úspěšné" zahájení sezony BEEO EBM kladiv. Díky našim věrným přátelům od chladicích škopků, 2 zastupcům komunity depeche.cz, pár electro skate fanouškům se svým doprovodem a 2 tajemným návštěvníkům, kteří nešli jen tak kolem, jsem nezahajovali zcela sami. Díky vám všem! Tahle párty byla z našeho hlediska trošku vlažnější než aby roztavila surové železo k vysokým obrátkam a moc oleje do pístů nám nedodala, ikdyž nakonec se i pár tančících biomechů našlo. Vše tedy opravdu spíše probíhalo jako avizovaná session s popovídáním si za poslechu BEEO hudby ke zdárnému konci někdy mezi 3 a 4 ranní směnou, jen by to chtělo více srdcí bijících v rytmu EBM. Nyní jsme plni očekávání, jaké to bude už v nějakém opravdovém klubu na opravdové BEEO party, doufáme že nás v tom nenecháte a opět nám nastartujete motory do plných obrátek.

29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION 29-08-2008 - bar Krákora - WELCOME BEEO SESSION

13-06-2008 - Styx
BEEO EBM PARTY vol. 4 : special pátek 13. edition

Od téhle akce jsme si slibovali poměrně dost, protože to byl opět pátek a pátky byli z hlediska návštěvnosti nejlepší a navíc jsme měli připravené výhně se zbrusu novými kousky. Jedinými obavami se tedy stal festival v Táboře, který by nám mohl odlákal lidi, protože tam měli v sobotu zahrát "stařečci EBM", Front 242. Chybička se vloudila hned při přípravách a tou byl chybějící kabel k mikrofonu, čímž jsme nemohli uvítat příchozí biomechy, ale ani upozorňovat na raritky či jinak komentovat produkci ze světa EBM.
Naši party, už jako obvykle, odstartovala osvědčená projekce klipů, při které se začali rojit první návštěvníci. V plné síle dorazila parta z depeche.cz (Davide ještě jednou všechno nejlepší k narozkám), čímž jim děkujeme za podporu. Lidí se nakonec přece jen tolik neukázalo, to však nic nezměnilo na tom, že jsme si to řádně užili. Jak jsme avizovali, každá 5. odletující špona byla ukuta v Anglii od samotných Nitzer Ebb. Náš WishList se opět zaplnil a všechny přání jsme ani nesplnili, ne snad kvůli času, kterého jsme měli fůru, ale spousta přání nebyla vryta do našich strojů. EO nás někdy kolem půl druhé ráno opustil a tak jsem převzal velení nad hangárem, abych už v "poklidné" atmosféře hrál "neklidnou" muziku. Do ranních hodin se mnou u pultu vydržel jeden biomech (díky Chrome!!). Při opouštění klubu mi můj časostroj ukazoval 7:10. Fíha, mám nový rekord, takhle pozdě ráno jsem ještě nekončil.
Celkově by se akce dala nazvat povedenou, jenom škoda, že nebylo více lidí. Snad příště...

15-05-2008 - Styx
BEEO EBM PARTY vol. 3

Vzhledem k tomu, že BEEO EBM Vol. 3 party byla tentokrát vlisována do čtvtečního večera a nepodpořili jsme ji obvyklými EBM spam SMS posly, přišlo se na nás podívat a kus dobré EBM hudby si poslechnout, opravdu jen poskrovnu biomechů. Návštěvností jsme se tak vrátili do dob Nafty, stejně tak i nadšením pro prapodstatu EBM, kvůli kterému nas chudá navštěvnost nedokáže srazit do dobře promazaných kolen.
Jako startér večera byla použita krátká projekce hudebních klipů. Tento startér asi budeme používat i nadále, takže kdo chcete vidět jak vypadají někteří z dělníků EBM, nepropásněte příště samý začátek party. Vzhledem k tomu, že naše sluchovody nejsou v hluku rozjeté EBM party příliš citlivé, zavedli jsme další novinku a to psaný BEEO EBM party WishList. Do tohoto WishListu nám tak vždy můžete napsat vaše přání, které špony byste chtěli slyšet a naše BEEO rypadlo se je pokusí vykutat z temnot na povrch.
Party se dále odehrála bez větších chyb až k úspěšnému konci někdy kolem 3. hodiny ráno, BE dokonce rozhýbal své hydraulické písty a předvedl tanec splašených EBM kladiv, která za ním problikávala na plátně. Party jsme si tak, i přes nezájem biomechů, příkladně užili a hodnotím ji velmi kladně.
Za podporu děkujeme zejména nositeli And One praporu Davidovi, který nám svým opravdovým zápalem pro Electro zvuky dodává mnoho paliva k provozu našeho BEEO rypadla, stejně tak i E-mail inspirátorovi Martinovi a jeho ségře (doufám, že se nepletu a je to tvá ségra:), už se na vás těšíme na Vol. 4!

19-04-2008 - Styx
BEEO EBM PARTY vol. 2

19-04-2008 - StyxRozžhavený olej, jenž nám byl ve Styx šachtě nalit do žil na party vol. 1, nestihl vychladnout a my jsme tak byli velmi natěšeni na vol. 2, což ještě podpořily námi připravované novinky. Jak se ukazálo v továrním provozu, projekce EBM videoklipů (naše pilotní novinka), ještě není zcela obrobena a je třeba ji pořádně vyladit a upravit. Hypnotická novinka, projekce řádně pracujícího ozubeného BEEO kola a BEEO kladiv, se však zdá být připravena k finálnímu dobroušení do absolutní ostrosti a stane se tak pevnou součásti našich směn. Poslední novinkou bylo nové BEEO reklamní nářadí v podobě triček, které jsme tentokrát nuceni nabízet za malou peněžní úplatu.
Všechny ostatní výrobní procesy probíhaly po celou noc bez větších závad, k naší plné spokojenosti, a ať už tančící, nebo jen naslouchající návštěvníci nám opět doplnili plnou nádrž paliva. Vol. 2 party v továrně Styx byla tak díky přítomným biomechům opět vysoce kvalitní a tato kvalita se doufáme stane do budoucna výrobní normou pro naše EBM obrobky, díky!       (foto by Tomik mobil)

19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2 19-04-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY vol. 2


11-04-2008 - Bar Krákora
Oslava 1. roku od spuštění BEEO výrobní linky

Tak oslava 1. roku je za námi. Při pohledu zpět to nebyl rok špatný, ale nebyl ani lehký. Naše soustruhy se vždy neotáčely jak bysme chtěli a tak někdy na řadu přišli i naše pilníky, kterými jsme museli dobrousit vše co se nepovedlo. Tato akce byla pojata jako posezení s přáteli u piva. Většina večera taková opravdu byla a zrzavý orosený kerosin protékal naším hrdlem nádrže, aniž bychom nějak obzvlášť šťavili naše stroje. Pomalá přeměna komorní atmosféry v rachot továrního hangáru se přeci jen konala a to hlavně díky pár jedincům, kteří začali rozhýbávat své ztuhlé tělo. Finále celého večera jsme si užívali s "volume doprava" v kroužku svých tančících přátel. Tak to má byť...
Díky všem co nás přišli podpořit a všem, co nenechali naše stroje ten celý rok zreznout. Řádně promažem součástky a jedem rok další.


08-02-2008 - Styx
BEEO EBM PARTY

08-02-2008 - StyxTéměř po roce našeho kutání těžkotonážním EBM rypadlem jsme, vzhledem k rozpačitým dojmům z předchozích akcí, stáli tak trošku před existenční otázkou, jakým způsobem a zda-li vůbec pokračovat v našem počínání. Směna biomechů, která se tento den vyskytovala ve Styx hale nám však nalila řádně rozžhavenej olej do našich motorů a vytočila je do nejvyšších otáček.
DĚKUJEME VŠEM, KDO JSTE TAM BYLI A NAKOPLI NAŠE ZAMRZAJÍCÍ STROJE!!
EO vyrobil pouze 2 své klasické zmetky, jinak všechny mechanismy pracovali v naprostém souladu a podle našich konstrukčních plánů. Dokonce jsme získali i pár tipů na zajímavé součástky, které jsme pro vás i nás ihned doplnili.
Doufáme že se brzo vrátíme i s překvapením, které máme právě v dílně na ponku!

08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY 08-02-2008 - Styx - BEEO EBM PARTY

11-01-2008 - Matrix
Migelowsky 30 Birthday Purty

Tato akce nám bohužel přinesla opět pouze rozčarování. Při zdlouhavém očekávání na pokyn k nastartování strojů EO přesytil motor, a tak když jsme konečně někdy po 1. hodině ranní nastartovali, vykoval při svém setu více chyb, než spustil písní. Po zvukařem vynucené odstávce strojů, čekání na mikrofon a zjištění, že pod podiem pak zbývá jeden člověk, EO cca po 2 hodinách zabalil své hoblíky a zmizel. BE se pak ještě snažil probojovat se svým štítem k ranní směně, ale po půl hodině zjistil, že to za ten boj nestojí a stáhnul svá kladiva do ulity také. I po tomto opětovném nezdaru to však BEEO nevzdávají a těší se na další, samostatnou a více vyprofilovanou směnu v Naftě a ve Styxu.

21-12-2007 - Naftař

21-12-2007 - NaftařTak jsme vám slibovali, že možná příde ježíšek. Ale zombík nepřišel a nepřišlo ani skoro žádný publikum. Nebejt pár kámošů, který nás přišli podpořit a dát pár pivek, byli bysme v továrně skoro sami. BE si to po šestym mazu začal řádně užívat o čemž svědčil jeho záchvat na parketu při poslechu Spetznas, což tentokrát pouze odnesli, druhý den ráno, jeho paty. EO byl odrazen prázdnotou okolí a kolem 24 hodiny to zabalil a odebral se do karnevalového reje konkurenčního podniku, kde však samozřejmě objevil, že prázdnota EBM továrny je rozhodně lepší volba, než poloprázdnota disko továrny a navrátil se po chvilce zpět. No, snad se příště ukážete ve většim počtu. Díky všem co si přišli poslechnout syrovou chuť elektroniky!

23-11-2007 - Naftař

Na tuhle akci jsme se těšili jak EO na nové NIN. Sešroubovali jsme nové samolepy, nové mousepady, EO nový harddisk a hrací aparát a hlavně jsme měli nový arzenál hudby. Tentokrát jsme měli ssebou i fotografův přístroj, ale z nějakého důvodu jsme ho vůbec nepoužili (alzhaimere, alzahaimere stejně nebylo dost podkladů ke kvalitním obrázkům!). Motor začal pomalu tůrovat od cca 20:30 a začali se trousit lidi. A první mínus bylo na světě. Ono totiž lidí nepřišlo moc a ti co přišli jen skenovat a biomotory nehýbat, zůstali na baru, kam byla naše produkce přeposílána, stream do horních pater tedy díky tomu příště zrušíme. Druhým mínusem se ukázal fakt, že čím víc se na něco těšíte, tím víc to pak stojí za vyjetý olej. Prostě nám ten večer nějak nesednul do tlumičů, ikdyž několik lidí v černém se ukázalo a pár tanečníků taky. Je to za náma a my se kurňa zase těšíme na 21.12., na vánoční EBM disko. No, lepší bude se netěšit!

26-10-2007 - Naftař

Tak tady se to celý nějak zvrtlo. Večer začal dobře osmahnutou zásobičkou elektra a navštěvou naší továrny lidmi v černém (aneb konečně nás někdo vyhledal a našemu počínání se dostává zadostiučinění).
Zlom nastal když BE při neodborné manipulaci s chodícím ústrojím nezvládl zákrutu a spadl na stůl, kde právě odpočíval EO hard disk s notebookem. Ti byli vyrušeni a přesunuli se kamsi k podlaze. EO se marně snažil svými ukrutnými nástroji hard disk zprovoznit, leč ten odmítl poslušnost a EO tak byl nucen odebrat se k domovu...